O Pavlíkovi, 2 roky

"Dvouletý Pavlík měl první zdravotní komplikace už 30 minut po svém narození. Narodil se s vývojovou vadou tzv. atrézii anu, byl málo okysličený a podvyživený, protože ho nedostatečně vyživovala pupečníková žíla. Dva měsíce strávil v inkubátoru a musel absolvovat několik operací, kdy mu bylo vytvořeno několik vývodů. Následně jsme se dozvěděli, že je Pavlík hluchý a je potřeba stimulace kochleárním implantátem. Stále přicházely další negativní zprávy od specialistů, jako byla jeho těžká hypotonie, špatná rovnováha, neschopnost se plazit a vydržet na bříšku. Díky Vojtově metodě nám svitla naděje, že se náš Pavlík někdy postaví na vlastní nohy.

Po dvou letech přišla zpráva z genetické laboratoře, že náš syn bohužel trpí Usherovým syndromem, který způsobuje postupnou ztrátu zraku.

Průběh léčby a rehabilitace

Každý den je pro nás velmi náročný, cvičíme s Pavlíkem 3x denně a naše snaha vyžaduje čím dál větší nároky, jak fyzické a psychické, tak bohužel i finanční.
Pavlík potřebuje bezpodmínečně a pravidelně rehabilitovat ve specializovaném centru i doma.
Musíme kupovat speciální cvičební pomůcky a pravidelně s Pavlíkem cvičit Vojtovu metodu, aby nebyl doživotně upoutaný na lůžko a pomoc druhých.

Momentálně sháníme finance na měsíční intenzivní rehabilitační pobyty, které nejsou hrazeny pojišťovnou a finance na Vojtovo lůžko, které je potřebné pro rehabilitaci doma. Budeme rádi za jakýkoliv dar, který pomůže Pavlíkovi na jeho cestě postavit se na vlastní nohy. 

Děkuji všem, co jim není lhostejný život našeho malého bojovníka Pavlíka a dočetli se až sem. Je velmi těžké a bolestivé o tom psát, proto přicházím s tímto příběhem až teď. Není jednoduché tu bolest v myšlenkách prožívat znova…

Děkujeme všem za pomoc."

Rodiče Pavel a Nikola

Jak jsme společně pomohli

MODRÝ HROCH a zaměstnanci společnosti LABONA CZ se rozhodli přispět Pavlíkovi na sportovní podlahovou krytinu, žebřiny s hrazdou, závěsný systém na houpačku, speciálně upravenou houpačku, rehabilitační schody, míče na cvičení a na speciální polohovací stůl.

Pavlík2
Pavlík1