Charity Golf Tour Modrý hroch 2008

Hroch s Ondřejem Bankem pomáhají poraněným dětem
Brněnský Nadační fond Modrý hroch pořádá letos charitativní golfovou tour na pomoc poraněným dětem s názvem CHARITY GOLF TOUR MODRÝ HROCH 2008 pod záštitou senátora Richarda Svobody.
Svou činností usiluje nadační fond především o zlepšení léčebně preventivní péče o poraněné děti, doplnění vybavení traumatologických center, zpříjemnění prostředí v době ústavní léčby a o podporu výzkumu v oblasti prevence dětských úrazů. Získané finanční prostředky z golfové tour budou použity na nákup lineárních dávkovačů na léky a k vybudování pokojů pro společnou hospitalizaci rodičů s dětmi.
Celkový finanční výtěžek charitativní tour bude zveřejněn v rámci druhého turnaje na golfovém hřišti Austerlitz Golf Resort ve Slavkově u Brna v neděli 12. října.
Patronem tour se stal reprezentant České republiky v alpském lyžování Ondřej Bank, který uvedl: "Sám jsem byl již několikrát zraněn, takže si uvědomuju, že být zdravý je to úplně nejdůležitější a že je to přednější než úspěchy ve sportu. Proto jsem rád, že toto své přesvědčení můžu vyjádřit právě prostřednictvím této akce s Modrým hrochem."
První charitativní turnaj proběhl v neděli 22.června 2008 na golfovém hřišti Sokrates Golf & Country Club v Kořenci u Boskovic, které se tak stalo jedním z hlavním partnerů celé akce.
Turnaje se zúčastnilo více než 60 hráčů a horké letní počasí prověřilo na tomto zajímavém hřišti, umístěném v blízkosti Moravského krasu, opravdu důkladně jejich schopnosti. Nejdůležitější však nebyl počet dobře odpálených golfových míčků, ale motto celé tour: „ Hrajte golf s hrochem a pomůžete dětem.“
Pro nehráče byla připravena golfová akademie, která měla velký úspěch a především děti se snažily o co nejlepší odpaly až do pozdních odpoledních hodin.
Slavnostního vyhlašování byl přítomen také přednosta Kliniky dětské chirurgie, ortopedie a traumatologie FN Brno Prof. Petr Gál, který se také osobně turnaje zúčastnil a v závěru poděkoval všem sponzorům a partnerům golfové tour.
Ondřej Bank si mohl po odehraném turnaji odpočinout jen na malou chvíli, protože ho čekalo předávání cen vítězům turnaje ve dvou kategoriích i v rámci golfové akademie. Zajímavostí bylo vyhlášení nejlepší ženy turnaje, která obdržela luxusní hodinky značky Tissot.
Celkem podpořilo tuto charitativní golfovou tour finančním darem 18 společností a věcnou pomocí více než 20 firem a společností.