O Adamovi

Jak jsme společně pomohli

Modrý hroch podpořil Adama zakoupením speciální elektrické polohovací postele se zdravotní matrací a bude přispívá na intenzivní rehabilitace.

Příběh o Adamovi

Adam se narodil jako zdravý kluk, ale po pár letech začal padat a měl problémy s chůzí. Postupně začalo slábnutí svalů jeho dolních končetina, omezila se hybnost kloubů a zhoršila celková chůze.

Adam podstoupil během několika let podrobná vyšetření, včetně genetických testů. Nakonec byla zjištěna svalová dystrofie DMD, která postihuje pouze chlapce ve věku 10–13 let. Dnes je Adamovi 13 let a je to dva roky, co pomalu přestal chodit. Jeho svaly fungují tak málo, že neudrží tělo ani ve stoji a je na invalidním vozíku. Adam je však velký bojovník a svůj boj nevzdává také díky velké pomoci svých skvělých rodičů.

Současná situace a rehabilitace

Nezbytně však potřebuje pravidelné intenzivní rehabilitace, které jsou založené na protažení zkrácených achilovek, šlach pod koleny a celkové protažení trupu a rukou. Jen díky těmto speciálním rehabilitacím a úžasným fyzioterapeutům je Adam schopný se alespoň na chvíli dostat do vysněného stoje a vykonávat jinak „běžné denní činnosti“ (udržet tužku, najíst se a napít bez dopomoci rodičů).

Adam potřeboval vhodnou polohovací postel, která by mu usnadnila běžné činnosti a umožnila lepší dopomoc jeho rodičů při jeho otáčení a polohování.

Přání Adama

„Mým největším přáním je lék, který by pomohl nejen mně, ale všem klukům a spolubojovníkům se stejnou nemocí, zatím se pouze mluví o studii léků, do které jsem se ani nedostal, protože už jsem nesplnil kritéria – přestal jsem chodit. Chtěl bych zvládnout alespoň pevný stoj, abych se mohl pohodlně obléci a pomohl já rodičům. Rehabilitace, která může dokázat nemožné i za cenu bolesti a slz, sám už vím, že když se chce, tak jde vše. Přeji všem pevné zdraví, hodně sil a čistou mysl“

Adam       

Adámek1
Adámek
Adámek2