O Andrejce


Jak jsme společně pomohli

MODRÝ HROCH zakoupil Andrejce rehabilitační pomůcky, dětský model přístroje MOTOmed Gracile speciálně vyvinutého pro motorově řízenou pohybovou terapii pro děti a zaplatil neurorehabilitace v ARCADA NeuroMedical Center v Hranicích.

Příběh o Andrejce

Andrejka je tříletá holčička, která se narodila předčasně ve 25. týdnu s váhou pouhých 650 gramů a délkou 31 centimetrů. Při porodu utrpěla zlomeninu stehenní kosti, krvácení do mozku, retinopatii a několik sepsí. Musela podstoupit operaci střeva a dostat stomii. Po dvou měsících v nemocnici se mohla vrátit domů s váhou 3080 gramů a délkou 55 centimetrů.

Andrejka má spastickou hemiparézu na levé straně těla, což způsobuje, že má levou nohu kratší o 1,5 centimetru. Pravidelně cvičí Vojtovu metodu a ergoterapii, které jí pomáhají zlepšovat pohybové schopnosti. Potřebovala by ale cvičit i v specializovaném centru Arcada Neuromedical, kde by jí poskytli individuální péči a terapii. Bohužel toto cvičení není hrazeno pojišťovnou a je pro rodinu finančně náročné.

„Andrejka je velmi chytrá, hravá, zvědavá, upovídaná holčička, která má ráda společnost dětí i dospělých. Díky vašemu Nadačnímu fondu Modrý hroch bychom mohli dopřát Andrejce častější cvičení v ArcadaNeuromedical Center. Tak by se mohla Andrejka zase posunout o velký kus dopředu v hrubé motorice a jemné motorice.

Předem děkujeme za jakoukoliv podporu.“

Rodiče Andrejky

ANDREJKA.jpg
IMG_20220709_104200_857.jpg
kid_armtr_grundg_front_0100_1507_rechts.jpg