O Aničce

6letá Anička se narodila jako nevýrazný hypotonik s lehce nedovyvinutou kyčlí. V roce jí dali v nemocnici na 23 hodin denně do třmínků, což bylo pro hypotonika velmi špatné rozhodnutí. V pěti letech byla na operaci kyčlí a z Aničky se stal ležák. Ortoped jí diagnostikoval DMO, Spastickou kvadruplegickou mozkovou obrnu a následně si zlomila levou nohu. Když se učila chodit, tak se jí noha opět zlomila, vyvracela nohy v kotnících a opět se učila chodit.

Momentálně Anička nemluví, nechodí, má skoliózu, sama se nenají a je na plenách. Rodiče spolupracují s Rannou péčí a jezdí s Aničkou do lázní. Doma s ní pravidelně cvičí, plavou, chodí na hipoterapii a fyzioterapie.

Lékaři i rodiče podobně postižených dětí doporučili kliniku Axon, kam by Anička denně dojížděla na intenzivní rehabilitace. Jedná se především o speciální rehabilitaci KombiKosmík s ergoterapií a logopediií. 80 lekcí v délce 4 hodin stojí cca 82 000 Kč. Pojišťovny však doposud hradí jen 10 rehabilitací ročně. Modrý hroch zakoupil Aničce LOPED tříkolku a příspívá na speciální neurorehabilitace.

 

 

 

DSC02793 (1).JPG
DSC02793 (1).JPG
ANIČKA 2
ANIČKA 3
ANIČKA 1

Pomoci mužete také odesláním DÁRCOVSKÉ SMS ve tvaru, který si sami zvolíte:
DMS STOPURAZUM 30, DMS STOPURAZUM 60, DMS STOPURAZUM 90
na číslo 87 777. Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč.

Pokud pošlete DMS ve tvaru DMS TRV STOPURAZUM 30, DMS TRV STOPURAZUM 60,
DMS TRV STOPURAZUM 90, pak Vám částka 30, 60 nebo 90 Kč bude odečtena automaticky každý měsíc.
Více na www.darcovskasms.cz

DMS banner