O Anince

Jak jsme společně pomohli

MODRÝ HROCH proplatil Aničce odlehčovací služby pobytové služby v Sociálních službách města Kroměříže.

Příbeh o Aničce

Anička se měla narodit v prosinci 2008, ale na svět přišla už v září. Vlivem těžké nezralosti bojovala po narození o přežití. Postupem času se za odborné lékařské péče dostávala z nejrůznějších zdravotních komplikací. Jak se to bude s Aničkou vyvíjet dál, jsme netušili. Zhruba v jednom roce Aničky se z magnetické rezonance dozvídáme, že má těžké postižení mozku, obzvláště pak v části mozeček, kde je centrum pro rovnováhu a koordinaci pohybů. Další komplikací je epilepsie, také zjišťujeme, že se s námi Anička nespojí zrakově. Postupně jsme se jako rodiče dozvídali o jejím mentálním a tělesném postižení. To, jak na tom jednou Anička bude, nám nikdo nedokázal přesně říct. A je to tak možná dobře.
Vývojově zůstala na úrovni 4měsíčního miminka. Nesedí, nechodí, nelozí, ani nemluví. Pouze brouká. Aničce zajišťujeme veškerou komplexní péči. Nyní má Anička 13 let, pravidelně ji vozíme do Speciální školy v Kroměříži a pro odpočinek pravidelně využíváme odlehčovací služby – jak terénní, tak pobytové.

Anička je naše velká učitelka lásky, její čistá duše není schopna rozhodovat mezi dobrem a zlem, prostě jen je. Čisté bytí, nic více, nic méně. A my smíme být u toho každý den.

Rodiče Aničky

20190416-160020_5571 (2)