O Bibiance


Jak jsme společně pomohli

MODRÝ HROCH zakoupil  Bibiance dětský MOTOmed Gracile speciálně vyvinutý pro motorově řízenou pohybovou terapii. 

Příběh o Bibiance

Bibianka je malá bojovnice, která se narodila v květnu 2016 s vážnými zdravotními komplikacemi. Po narození císařským řezem musela být oživována, později také operována kvůli prasklému střevu. Během operace utrpěla krvácení do mozku, které způsobilo trvalé poškození. 

Lékaři jí nedávali velkou naději na přežití, ale její rodiče se nevzdali a bojovali za její život. Po třech měsících v nemocnici se Bibianka vrátila domů, kde ji čekala intenzivní rehabilitace. Kromě dětské mozkové obrny, mikrocefalie, strabismu a mentální retardace trpěla také Westovým syndromem, který způsoboval epileptické záchvaty. Podstoupila hormonální léčbu, která záchvaty potlačila. 

Bibianka navštěvuje různé terapie, jako je hippoterapie, logopedie, zraková terapie nebo canisterapie. Má také mladší sestřičku, se kterou si ráda hraje. Bibianka je velmi snaživá a dělá pokroky v rozvoji svých schopností. 

Na doporučení ortopeda a fyzioterapeuta jí její rodiče chtěli pořídit speciální přístroj Motomed, který by jí pomohl posilovat svaly a koordinaci pohybů. Bohužel je tento přístroj velmi drahý a rodina si ho nemohla dovolit. Proto se obrátila na Nadační fond Modrý hroch.