O Božence

Jak jsme společně pomohli

MODRÝ HROCH díky výtěžku z charitativního projektu TJ TATRAN Střešovice GÓÓL² přispěje Bóži na profesionální florbalový vozík. 

Příběh o Bóži

"Bóža má spinální svalovou atrofii nejtěžšího typu. Má přiznaný 4.stupeň závislosti. Celková svalová slabost znamená, že jde prakticky o „ležáka“. Bez opory není schopná samostatného sedu a hlavu udrží bez opory omezenou dobou. Potřebuje 24h asistenci.

Díky podpoře dárců si můžeme dovolit nakupovat pomůcky a podpůrnou léčbu, kterou bychom si jinak dovolit sami nemohli. V současné době hledáme finance na přestavbu domu, který jsme již začali pro Bóžu rekonstruovat, závodní vozík na florbal, který již dva roky hraje a toaletní židličku do školy. Z důvodu nonstop asistence je pro nás složité se plně věnovat práci.

Bóža by se chtěla stát spisovatelkou a architektkou. Nově se dostala na prestižní gymnázium Přírodní škola. Bóža žije florbalem, v zimě lyžema a školou...

Zamilovala si florbal, lépe řečeno powerchair hockey. V současné době hraje v nejlepším českém klubu a chystá se na mezinárodní soutěže. Bohužel hraje pouze se starým klasickým invalidním vozíkem, který není určený na zápasy. Je to jako byste šli hrát florbal v polobotkách s hokejkou na pozemní hokej. Z toho důvodu nemůže Bóža v týmu podávat ty nejlepší výkony." říká tatínek Bóži.

IMG_5098.JPG
IMG_1685
IMG_3570.JPG