O Danielkovi T.

Jak jsme společně pomohli

MODRÝ HROCH financuje Danielkovi neurorehabilitace v Neurorehabilitačním centru ASTRA v Praze.

Příběh o Danielkovi

Lékaři mu diagnostikovali periventikulární leukomalacii 3. stupně, což je příčinou dětské mozkové obrny. Maminka se rozhodla udělat pro něj maximum a začala s ním intenzivně rehabilitovat. Díky tomu Daniel dosahuje úžasných pokroků. Je vnímavý, chápe všechno, mluví, dokonce i zlobí a vymýšlí si kousky jako ostatní děti.

Bohužel intenzivní rehabilitace jsou velmi drahé a pojišťovny je nehradí. Daniel potřebuje peníze na další léčbu, která by mu pomohla uvolnit napjaté svaly a naučit se správně pohybovat. Daniel má po operaci ulzibat velkou šanci na zlepšení, rodina neztrácí naději a hodně s ním cvičí. Možná se jednou naučí chodit. Čím více se bude Daniel hýbat, tím lépe bude žít.

Daniel je malý bojovník, který už deset let cvičí a snaží se zlepšovat. Má rád hipoterapii, terapii metodou Feldenkreis a další cvičení, která mu pomáhají. Chtěl by si hrát jako jiné děti a my mu chceme splnit jeho sen. Daniel je malý sportovec, který ví, že cvičení mu prospívá. Čím méně je spastický, tím méně ho bolí svaly…

Děkujeme vám za vaši pomoc a podporu, pro nás to znamená moc. Daniel potřebuje pomoc, aby si mohl hrát jako zdravé děti.

Od maminky:

„I přes všechny zprávy od lékařů, že nemá šanci na normální život, je vše jinak. Dnes jezdí na handbiku, chodí se zdravotním chodítkem, plave s asistentem Martinem a velmi rád cestuje a poznává nová místa. Rád mi pomáhá vařit i uklízet. Velmi si oblíbil i pražskou MHD.

Snažíme se brát Daniela jako zdravé dítě, takže dělá všechny aktivity jako jeho sourozenci. Myslím, že si Daniel život navzdory osudu docela užívá.

Danielka největší motivací je nyní jeho čtyřletá sestřička, která ho zapojuje do všech her a částečně mu i asistuje, podá pití, zvedne hlavu na vozíčku. Mají spolu moc krásný vztah. Daniel sestřičku učí mluvit.

Moc si vážíme Vaší pravidelné podpory Danielka, díky Vám dělá stále pokroky dopředu.“

Maminka Danielka