O Danielovi

Jednoho listopadového dne roku 2016 šel Daniel se svými kamarády ven. Bavili se skvěle, až do chvíle, kdy dostal nápad, udělat si selfie na jednom železničním vagónu. Potom, co vylezl na jeden z vagónů, dostal ránu elektrickým proudem, který způsobil popáleniny na 70 % těla, a také pád, díky němuž ochrnul od pasu dolů.

První operaci, kterou prodělal, byla operace páteře (obratle Th10). Po výkonu byl Daniel 4 dny v umělém spánku, při němž byly současně léčeny popáleniny, se kterými se léčil téměř 3 měsíce. Obden se podroboval narkóze, při níž mu byly popáleniny převazovány. Následovala opětovná operace, při níž došlo ke stabilizaci páteře. Objevily se však komplikace v podobě dekubitu v oblasti sakrální. Následoval proto další operační výkon a čekala ho dlouhá rehabilitace a uvědomění si, že už své nohy nebude moci používat, tak jako dříve. Bohužel asi po 4 měsících mu začaly odumírat postupně i další tkáně, které byly kriticky poškozeny elektrickým proudem. Objevily se další 4 defekty, kdy jeden byl na kotníku, druhý na levém stehně, třetí na pravém stehně a čtvrtý v levém třísle.

Následovala tedy další plastická operace defektů, zde však lékaři museli konstatovat, že plastika to už nezachrání. Jediným možným řešením byla amputace DK, po níž následovalo ještě několik pokusů o plastiku druhé nohy a části pozadí. Ale bohužel ani toto nepomohlo, ba naopak se Danovi přitížilo. Utrpěl těžkou otravu krve ze sepse, která byla způsobena silnou infekcí v třísle. Naštěstí došlo k zaléčení a Dan byl propuštěn domů.

Po dvou měsících, kdy vše bylo na dobré cestě, se bohužel opětovně objevila infekce, ale tak agresivní, že napadla i kosti.

Po dlouhé konzultaci lékařů se rozhodlo, že jedinou šancí na záchranu Daniela je hemicorporektomie, což je velmi náročná a dlouhá operace, při níž dochází k odstranění dolních končetin spolu s pánví, částí kostrče a vyvedení urostomie a stomie (vývody na moč a stolici).

Celá tato operace trvala neskutečných 15 hodin, kdy se vystřídalo nespočet odborníků  (chirurgové, plastici, kardiochirurgové, ortopedi, traumatologové, urologové,cévní chirurgové, neurochirurgové). Nikdo z nás nevěřil tomu, že tento operační výkon, který je ojedinělý, Dan přežije.

Nakonec vše dobře dopadlo a Dan přežil a dostal druhou šanci. Nyní je hospitalizován na 1. chirurgické klinice Fakultní nemocnice v Motole, kde se postupně zotavuje po náročné operaci. Je to ohromný bojovník, který nic nevzdává, na svět se dívá optimisticky a svou chutí do života udivuje okolí každý den.

Nadační fond Modrý hroch zakoupil Danielovi sprchovací vozík a notebook. 

https://www.novinky.cz/domaci/489981-vymenil-pulku-tela-za-zivot-devatenactilety-daniel-se-nevzdava.html

o danielovi