O Eliáškovi

Jak jsme pomohli

MODRÝ HROCH podporuje Eliáška v rámci speciálních neurorehabilitací a cvičení Thera Togs. Na jeho léčbu přispívá také celoroční sbírka v hroší kasičce na pobočce PLASMA PLACE BRNO.

Děkujeme!

Příběh o Eliáškovi

Pětiletý Eliášek se narodil předčasně v 31.týdnu těhotenství a vážil 1630 g. Po narození byl umístěn do inkubátoru na neonatologickém centru. Druhý den se u něj vyvinul pneumothorax a musel být zaintubován. Od tohoto okamžiku začal pro Eliáška opravdový boj o život, protože došlo k perforaci jícnu. Musel podstoupit také operaci, při které mu byla zavedena gastrostomie, protože kvůli zoperovanému jícnu nemohl dlouhou dobu přijímat potravu.

Po 62. dnech a prodělané infekci-stafylokok aureus byl Eliášek z nemocnice propuštěn domů s diagnózou pravostranné hemiparézy.

Rehabilitace a další léčba

Hned jak mu to zdravotní stav dovolil začal s rehabilitací. 4x denně jsme cvičili Vojtovu metodu. Pravidelně několikrát týdně jezdili rehabilitovat do LR Corpusu v Olomouci a také absolvovali pravidelné hiporehabilitace, ale dlouho nebyly žádné výsledky. 

Bohužel nás při rehabilitacích brzdily další neplánované operace. Eliášek musel podstoupit také operaci mozku, na kterém měl cystu.
Po zotavení jsme zase pokračovali v intenzivních rehabilitacích a těšili se z každého pokroku.
Eliášek postupně začal sedět, stát, kolem 2 roku chodit a my už jsme to brali jako velké vítězství.

I přesto je potřeba stále trénovat. Proto Eliášek začal opět pravidelně rehabilitovat, aby byl samostatnější, jeho život se stával kvalitnějším a doháněl své vrstevníky a kamarády, což je jeho velkou motivací. Prostě dělat všechny věci jako ostatní zdravé děti…

Maminka Eliáška

Eliášek05
Eliášek04
Eliášek06
Eliášek01
Eliášek 1