O Elišce

Jak jsme společně pomohli

Elišce proplatíme speciální neurorehabilitace v ARCADA Hranice díky zápasu týmu HROŠI BRNO BASEBALL a dražbě dresů hráčů baseballu.

Příběh o Elišce

Eliška se narodila v termínu, ale od začátku špatně dýchala a byla převezena na JIP. Lékaři objevili tekutinu v hlavě a po magnetické rezonanci zjistili, že má Eliška v hlavičce nádor 5x3x2 cm.

Bohužel nádor byl neoperovatelný, Eliška potřebovala kyslík a dostala kapačky od bolesti. Výživu dostávala sondičkou zavedenou přímo do žaludku, neplakala, neotevřela očička. Mozeček se jí v těhotenství vytvořil, ale nádor ho ničil. Lékaři nám oznámili, že se Eliška dožije maximálně několika měsíců.

S manželem jsme stále chodili do nemocnice, starali se o ni, nosili jí mateřské mléko. Potom nás přesunuli na speciální pokojíček, kde měla kyslík a jednoho dne si sondu několikrát sama vytáhla. Otevřela očička a po třech týdnech jsme jeli domů se stejnou diagnózou a prognózou na rok jejího života. Doma se časem zbavila i kyslíku a podstoupila další operaci, kdy jí byl zaveden SHUNT na odvádění tekutiny z hlavičky. Operace naštěstí dopadla bez komplikací a hlavička se zmenšila o 2 cm. Eliška se úplně změnila, začala se usmívat, snaží se zvedat hlavičku a dokonce i občas zapiští. Nyní má 11 měsíců, zatím nedrží hlavičku, neotáčí se, ani nepase koníčky, jen leží. I tak se snažíme s ní pořád něco podnikat, aby jen neležela.

Maminka Elišky:
"…Jsme obyčejní lidé a rodiče naší milované princezny Elišky. A chtěli bychom se s vámi podělit o náš příběh...ne vždy je nám osudem přáno štěstí" ❤️

Eliška 2
1
Eliška 3