O Ivušce

Jak jsme společně pomohli

MODRÝ HROCH financuje Ivušce intenzivní neurorehabilitace v centru SAREMA.

Příběh o Ivušce

"Naše Ivuška musela hned po narození podstoupit náročnou několikahodinovou operaci, protože se narodila s rozštěpem páteře. Přes tyto velké problémy se stál zázrak a ve svých necelých dvou letech udělala první krůčky. Aby Ivušku nožky i nadále poslouchaly a mohla stále chodit, musí pořád intenzivně cvičit a podstupovat náročné intenzivní rehabilitační pobyty.
Neurorehabilitace a jiné terapie, které jsou zásadní pro správný vývoj těla, ovšem nehradí zdravotní pojišťovna.
Ivuška je neuvěřitelně bystrá a aktivní holčička, která všechno přijímá s radostí a rozdává úsměvy okolí. Nově jí byl na magnetické rezonanci diagnostikovaný syndrom připoutané míchy. Ortézky teď musí nosit už pořád, protože levá nožka se opět zhoršila a zřejmě dojde k její operativní korekci. Vzhledem k tomu, že Ivuška roste a současně se její tělo potýká s nedostatečnou inervací a prokrvením dolních končetin, musí neustále cvičit. Proto s Ivuškou denně cvičíme a pravidelně absolvujeme intenzivní cvičení u fyzioterapeutů. 
Naše kráska sedmikráska hodně mluví, je zvídavá a zvědavá, je úplně normální holčička, která chce jednou chodit bez ortézek…

Děkuji, že nám pomůžete splnit její sen." říká maminka Šárka.

6e4fad09-9560-441e-9872-7b8e0800739b
3474caef-4c12-4797-b615-fe05113ac635