O Janě

Jak jsme společně pomohli

MODRÝ HROCH Janě zafinancoval intenzivní rehabilitační program vycházející z individuálních potřeb klienta. Od běžné standardní rehabilitace se liší nejen intenzitou cvičení, ale také speciálními rehabilitačními technikami a pomůckami. Díky tomu se Jana postupně vrací zpátky do běžného života.

Příběh o Janě

Jmenuji se Jana, je mi 19 let a od 5. listopadu 2021 trpím těžkou formou vzácné nemoci Guillainův-Barrého syndrom.  Je to autonomní onemocnění postihující periferní nervovou soustavu.

Byla jsem v maturitním ročníku střední obchodní akademie v Uherském Hradišti. 

Od malička jsem ráda sportovala, tancovala a ráda jsem zkoušela různé aktivity.

4. listopadu 2021 jsem šla spát s pokašláváním a brněním dolních končetin. Po probuzení jsem nemohla vstát z postele a po přivolání záchranné služby se můj zdravotní stav začal během dne rapidně zhoršovat. V noci z 5. na 6. listopadu došlo k totálnímu ochrnutí celého těla i obličeje. Lékaři mi museli zavést umělou plicní ventilaci, která  mě držela při životě necelých 5 měsíců.

První měsíc jsem byla v umělém spánku na oddělení ARO v Uherském Hradišti.  Během měsíce lékaři zjistili, že po odtažení víček reaguji na vnější okolí. Postupem času, díky rehabilitacím a logopedii, se můj zdravotní stav začal pomalu zlepšovat. Naučila jsem se otvírat oči a komunikovat s nimi, polykat, dýchat bez UPV, za což celému personálu děkuji.