O Jasmínce

Jak jsme společně pomohli

Nadační fond Modrý hroch zakoupil Jasmínce polohovací postýlku a speciální autosedačku.

Příběh o Jasmínce

Už déle jak čtyři měsíce se pětiletá Jasmínka zotavuje z těžkého otřesu mozku, poté co ji na přechodu srazilo auto. Měla silný otok mozku a krvácení, dlouho byla v umělém spánku a následně v tzv. vigilním kómatu. Po malinkých krůčcích se postupně navrací zpět a ona i všichni blízcí se radujeme z každého drobného pokroku. Stále dýchá přes tracheostomickou kanylu v krku, vyživována je převážně tekutou stravou hadičkou přímo do žaludku, další hadička jí vede z mozku do dutiny břišní a odvádí přebytečný mozkomíšní mok. V současné době plně vnímá a reaguje na podněty, kvůli kanyle v krku bohužel nemůže mluvit ani vydávat žádné zvuky, vědomý pohyb a schopnost držení těla je zatím naprosto minimální. Svůj stav snáší velmi statečně, často se usmívá, hodně se snaží a s viditelnou radostí reaguje na všechny vhodné podněty.

Od první chvíle sledují její příběh a svojí energií a modlitbami ji podporují stovky lidí. To, co se stalo, nás má změnit, změnit k lepšímu. Být vděční za každý okamžik svého života a chvil s těmi, které milujeme, být bdělí a přítomní tady a teď, vážit si blízkosti, propojení, vzájemného sdílení, naučit se vyjadřovat to, co cítíme, dělat to, co je opravdu důležité, hodně spolu mluvit a hlavně naslouchat, pomáhat si, respektovat, umět dávat bezpodmínečnou lásku a svobodu, žít s pokorou a vědomím, že vše se děje tak, jak se má dít, odpouštět druhým i sobě, žít životem, který má hlubší smysl, vnímat naše propojení a samozřejmost vyšší podstaty všeho co se nám děje. Jasmínku a všechny její blízké čeká dlouhá cesta, s vírou v možnost úplného uzdravení a zároveň i s přijetím všech ostatních možností.

Nyní je důležitá všestranná rehabilitace a dle možností i běžný život. K tomu všemu je třeba mnoha zařízení a pomůcek (speciální kočárek, sedačka, polohovací postel, další podpůrné a rehabilitační pomůcky).

Předem ze srdce děkujeme všem, kteří nám chtějí a mohou přispět jakoukoliv duchovní či finanční podporou. 

Za Jasmínku a rodinu táta Tonda, maminka Klára a sestra Anežka. 

1-DSC_5048
4-10460651_338338776291379_8528687140881556065_o
2-P4260064