O Karolínce

o karolince uvod
o karolince uvod

Pětiletá Karolínka má vzácnou chorobu, Angelamannův syndrom neboli Syndrom šťastného dítěte.

Jde o psychomotorickou retardaci, kdy má dítě ochablé svaly a je mentálně opožděné. Tyto děti se často usmívají, mají dobrou náladu, mávají a tleskají rukama. Nemohou mluvit, jsou psychomotoricky opožděné, mají velmi špatnou pohyblivost i koordinaci, a proto se „vyvažují“ horními končetinami. Neudrží stálou pozornost.

Díky Vojtově metodě dělá Karolínka pokroky, šestkrát denně doma cvičí, navštěvuje speciální školku a třikrát týdně chodí na rehabilitaci, plavání a logopedii. Rodiče zkouší všechno možné, aby nastalo u Karolínky jakékoliv zlepšení jejího stavu a velmi důležitý je například pobyt v rehabilitačním centru RENONA na Slovensku. Jedná se o vysoce účinný léčebně-rehabilitační program, kdy jsou děti oblečeny do speciálního kosmického obleku pro zpevnění celého těla a provádí v tomto obleku různá cvičení.

Těmito cviky se aktivuje celá centrální nervová soustava a cíleně se „provokují“ určité svalové skupiny. Vznikají svalové aktivity vyvolávající optimální držení těla a jsou základem pro jeho pohyb vpřed a cílenou motoriku.

Karolínka absolvovala tento pobyt již několikrát a je pro ni velmi důležité v tomto léčebně-rehabilitačním pobytu nadále pravidelně pokračovat.  Ideálně  v intervalech po 3-4 měsících.

Nejkratší možný pobyt v centru RENONA je v délce 14 dnů, a to v hodnotě 2500 eur (cca 62 500 Kč), kdy se jedná o cenu bez ubytování a stravy. Zdravotní pojišťovny tuto léčbu nehradí.

Nadační fond Modrý hroch se rozhodl podpořit léčbu pětileté Karolínku a uhradit celou částku za jeden léčebná pobyt ve výši cca 62 500 Kč. 

1-20150418_124933

Pomoci mužete také odesláním DÁRCOVSKÉ SMS ve tvaru, který si sami zvolíte:
DMS STOPURAZUM 30, DMS STOPURAZUM 60, DMS STOPURAZUM 90
na číslo 87 777. Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč.

Pokud pošlete DMS ve tvaru DMS TRV STOPURAZUM 30, DMS TRV STOPURAZUM 60,
DMS TRV STOPURAZUM 90, pak Vám částka 30, 60 nebo 90 Kč bude odečtena automaticky každý měsíc.
Více na www.darcovskasms.cz

DMS banner