O Karolínce

Jak jsme společně pomohli

Nadační fond Modrý hroch se rozhodl podpořit léčbu pětileté Karolínku a uhradit celou částku za jeden léčebná pobyt ve výši cca 62 500 Kč. 

Příběh o Karolínce

Pětiletá Karolínka má vzácnou chorobu, Angelamannův syndrom neboli Syndrom šťastného dítěte.

Jde o psychomotorickou retardaci, kdy má dítě ochablé svaly a je mentálně opožděné. Tyto děti se často usmívají, mají dobrou náladu, mávají a tleskají rukama. Nemohou mluvit, jsou psychomotoricky opožděné, mají velmi špatnou pohyblivost i koordinaci, a proto se „vyvažují“ horními končetinami. Neudrží stálou pozornost.

Díky Vojtově metodě dělá Karolínka pokroky, šestkrát denně doma cvičí, navštěvuje speciální školku a třikrát týdně chodí na rehabilitaci, plavání a logopedii. Rodiče zkouší všechno možné, aby nastalo u Karolínky jakékoliv zlepšení jejího stavu a velmi důležitý je například pobyt v rehabilitačním centru RENONA na Slovensku. Jedná se o vysoce účinný léčebně-rehabilitační program, kdy jsou děti oblečeny do speciálního kosmického obleku pro zpevnění celého těla a provádí v tomto obleku různá cvičení.

Těmito cviky se aktivuje celá centrální nervová soustava a cíleně se „provokují“ určité svalové skupiny. Vznikají svalové aktivity vyvolávající optimální držení těla a jsou základem pro jeho pohyb vpřed a cílenou motoriku.

Karolínka absolvovala tento pobyt již několikrát a je pro ni velmi důležité v tomto léčebně-rehabilitačním pobytu nadále pravidelně pokračovat.  Ideálně  v intervalech po 3-4 měsících.

Nejkratší možný pobyt v centru RENONA je v délce 14 dnů, a to v hodnotě 2500 eur (cca 62 500 Kč), kdy se jedná o cenu bez ubytování a stravy. Zdravotní pojišťovny tuto léčbu nehradí.

o karolince uvod
1-20150418_124933