O Kristýnce Sosnové

Jak jsme společně pomohli

MODRÝ HROCH proplatil KRISTÝNCE opakovanou neurosenzorickou rehabilitaci ve specializovaném centru v Ostravě.

Příběh o Kristýnce

Kristýnka se narodila v roce 2009 ve 27. týdnu. Byl ji diagnostikován Hydrocefaulus, DMO, Levostranná Hypertenze, ADHD. Od 4 let má epilepsii a také navštěvujeme logopedii. Kristýnka má oční vadu, nosí brýle, špatně vidí, občas používáme okluzor z důvodu šilhání.
Kristýna je hodně živá holčička a u žádné činnosti nevydrží dlouho. Bývá hodně nervózní a často si zacpává uši. Nemá ráda žádné změny, bojí se lidí zvířat a je hodně lekavá. Když se na ní zvýší hlas, tak se rozpláče. Dlouho si zvyká na nové věci. 
Není soběstačná a potřebuje se vším pomoc dospělé osoby, včetně věcí denní potřeby a hygieny. Kristýnka se straní kolektivu, špatně mluví, má problémy s výslovností, není jednoduché jí rozumět. Pokud jí člověk nezná, používá jednoslabičná slova, ptá se opakovaně na to stejné, slova opakuje pořád dokola. 
V případě, že jí není vyhověno, začne být agresivní a vyžaduje 100% pozornost.
Dozvěděli jsme se o neurosenzorických terapiích ve Verheul centru v Ostravě a chtěli bychom, aby je Kristýnka mohla absolvovat. Základem terapie je snoezelen koncept, který je zaměřen na celostní práci s dětmi a má velmi pozitivní reference. Jedná se o princip postavený na citlivém, propojeném vztahu mezi účastníkem, zkušeným doprovázejícím člověkem a kontrolovaným prostředím, ve kterém je nabízeno velké množství smyslových stimulů. Rehabilitace se zaměřuje zejména na edukaci s důrazem na sebeobsluhu a rozvoj schopnosti v maximální míře. Očekáváme od terapií celkový rozvoj její osobnosti a zdokonalení sociálních dovedností tak, aby byl její život více naplněný spokojeností a pochopením.  

Předem moc děkujeme za jakoukoliv podporu

Maminka KRISTÝNKY

foto.jpeg