O Kristýně

Jak jsme společně pomohli

MODRÝ HROCH zaplatil Kristýnce fyzioterapeutické cvičení v MAADRE Hranice a speciální neurorehabilitace v ARCADA NeuroMedical Center. Moc děkujeme PLASMA PLACE PRAHA za hroší kasičku a všem dárcům.

Příběh o Kristýnce

„Každý si musí svůj život vybojovat“ 

19leté Kristýně zjistili ve dvou letech rakovinu kostní dřeně. Podstoupila chemoterapii a následnou léčbu, ale nemoc se vrátila do roka. Následovala transplantace kostní dřeně a nakonec mohla nastoupit do první třídy.
Ve 13letech najednou Kristýnka ochrnula na pravou stranu těla a po magnetické rezonanci jí byl zjištěný kavernom v mozkovém kmenu. Podstoupila dlouhou operaci a znovu se musela učit mluvit, kousat, hýbat. Po 8 týdnech v Jánských lázních začala chodit a dokonce zkusila lyžovat. Po třech měsících se však objevil nový kavernom, musela podstoupit další operaci a došlo k částečnému omezení mozkové činnosti.
Kristýnka poctivě cvičí, intenzivně rehabilituje, dojíždí do Brna na kliniku CALLTERA a do neurorehabilitačního centra ARCADA. Na klinice podstupuje laserové terapie a vitamínové infúze, které pomáhají uzdravovat její buňky.
Kristýnce zůstala pravostranná hemiparéza a podstoupila transplantaci kmenových buněk na klinice ve Vídni.
           
„Samozřejmě stále musím intenzivně cvičit i několikrát denně, jezdit na rehabilitace, ale vše se stále lepší. Proto jsem ráda, že můžu jezdit neurorehabilitačního centra ARCADA v Hranicích. Hned na první návštěvě jsem poznala tetu Áju, která mi stále moc pomáhá splnit si sen samostatnosti a pohybu, abych zvládla jít sama. Bohužel mě čeká ještě spousta práce. V osobním životě mám ale všechno mnohem těžší. V roce 2019 jsem nastoupila na dálkové studium na střední školu, musela se tedy vyřešit dopravu do školy nebo pohyb ve škole. Stále mám spoustu lékařů.
Chodím plavat, před necelým rokem jsem začala jezdit 2x týdně na hipoterapii, neustále se vzdělávám, navštěvuji hodně doučování, kurzů či přednášek.
Vím, že abych se vrátila zpět do života to bude stát spoustu úsilí i času…“

KRISTÝNA 


týna.jfif
týna1.jfif