O Kubíkovi B.

Jak jsme společně pomohli

MODRÝ HROCH zakoupil Kubíkovi rehabilitační pomůcky, dětský MOTOmed Gracile speciálně vyvinutý pro motorově řízenou pohybovou terapii a financuje neurorehabilitace v ARCADA NeuroMedical Center v Hranicích.

Příběh o Kubíkovi

Kubík je malý kluk, který má rád hru a objevování. Narodil se s komplikacemi, které mu způsobily mozkovou obrnu a epilepsii. Lékaři mu nedávali moc šancí, ale on je bojovník. Od narození cvičí různé metody, které mu pomáhají zlepšovat pohyb a komunikaci. Chodí také na speciální terapie, kde se učí lépe ovládat své tělo a rozvíjet své schopnosti. Neurorehabilitace mu velmi pomáhají, nejsou však hrazeny pojišťovnou a pro rodinu jsou finančně náročné. Kubík je veselý a milý kluk, který si zaslouží šanci na lepší život.

„Kubík je opožděný ve vývoji, má zasaženou levou stranu těla. Začíná chodit, levou ručičku skoro nepoužívá.  Z tohoto důvodu jsme hledali další možnosti, jak syna stimulovat a podpořit ve vývoji. Byla nám doporučena neuorehabilitace v Arcade. Ta mu může pomoci ke správnému používání těla, aby byl Kubík jednou více soběstačný.“

Maminka Kubíka