O Kubovi

 

Na podzim roku 2017 se stal patnáctiletému Jakubovi velmi těžký úraz. Jednalo se o zlomeniny obou kotníků, holeně a zlomeniny bederních obratlů. Jakub podstoupil několik operací a po nějaké době byl propuštěn do domácího léčení. Nastala doba dlouhých rehabilitací, fyzioterapie a velkého odhodlání…začít zase chodit.

Za přispění Modrého hrocha celý rok pravidelně 1-2x týdně docházela za Jakubem fyzioterapeutka. Zpočátku měl obě nohy zasádrované a jednalo se také o péči jizvy na zádech po zpevnění obratlů a posilování svalového korzetu trupu. Po sundání sádry se jednalo především o protahování a uvolňování hlavně v oblasti kotníku, posilování kvadricepsu. Postupně dovolili lékaři zátěž dolní končetiny a začala chůze pomocí podpažních berlí, později francouzských, přestože druhá končetina byla ještě zasádrovaná až po stehno. Po odstranění i druhé sádry začalo cvičení s došlapem v plné zátěži, cvičení stoje, posilování obou dolních končetin a postupem času se Jakub pokusil také o první kroky. Díky osobnímu přístupu paní fyzioterapeutky, a velkému úsilí Jakuba, začal dělat velké pokroky a vracel se k pocitu, že ho nohy opět unesou…jak bylo skvělé opět chodit

Jakub se přes všechny nesnáze pravidelně připravoval do školy, zvládl přezkoušení i v rámci domácí léčby a následně složil přijímací zkoušky na střední školu v řádném termínu. Nyní pokračuje ve studiu na střední škole a nadále potřebuje speciální cvičení dolních končetin. Důležité jsou také speciální rehabilitace a posilovací cviky celého těla.

 

Rádi bychom přispěli opět na speciální fyzioterapie s konkrétní paní cvičitelkou, díky které měl Jakub velké pokroky a znovu se učil chodit.

IMG_20180116_110117
IMG_20180109_115758
IMG_20180109_122435
Jakub Kral (1)