O Kubovi

 

Na podzim roku 2017 se stal patnáctiletému Jakubovi velmi těžký úraz. Jednalo se o zlomeniny obou kotníků, holeně a zlomeniny bederních obratlů. Jakub podstoupil několik operací a po nějaké době byl propuštěn do domácího léčení. Nastala doba dlouhých rehabilitací, fyzioterapie a velkého odhodlání…začít zase chodit.

Za přispění Modrého hrocha celý rok pravidelně 1-2x týdně docházela za Jakubem fyzioterapeutka. Zpočátku měl obě nohy zasádrované a jednalo se také o péči jizvy na zádech po zpevnění obratlů a posilování svalového korzetu trupu. Po sundání sádry se jednalo především o protahování a uvolňování hlavně v oblasti kotníku, posilování kvadricepsu. Postupně dovolili lékaři zátěž dolní končetiny a začala chůze pomocí podpažních berlí, později francouzských, přestože druhá končetina byla ještě zasádrovaná až po stehno. Po odstranění i druhé sádry začalo cvičení s došlapem v plné zátěži, cvičení stoje, posilování obou dolních končetin a postupem času se Jakub pokusil také o první kroky. Díky osobnímu přístupu paní fyzioterapeutky, a velkému úsilí Jakuba, začal dělat velké pokroky a vracel se k pocitu, že ho nohy opět unesou…jak bylo skvělé opět chodit

Jakub se přes všechny nesnáze pravidelně připravoval do školy, zvládl přezkoušení i v rámci domácí léčby a následně složil přijímací zkoušky na střední školu v řádném termínu. Nyní pokračuje ve studiu na střední škole a nadále potřebuje speciální cvičení dolních končetin. Důležité jsou také speciální rehabilitace a posilovací cviky celého těla.

 

Rádi bychom přispěli opět na speciální fyzioterapie s konkrétní paní cvičitelkou, díky které měl Jakub velké pokroky a znovu se učil chodit.

Jakub Kral (1)
Jakub Kral (1)
IMG_20180116_110117
IMG_20180109_115758
IMG_20180109_122435

Pomoci mužete také odesláním DÁRCOVSKÉ SMS ve tvaru, který si sami zvolíte:
DMS STOPURAZUM 30, DMS STOPURAZUM 60, DMS STOPURAZUM 90
na číslo 87 777. Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč.

Pokud pošlete DMS ve tvaru DMS TRV STOPURAZUM 30, DMS TRV STOPURAZUM 60,
DMS TRV STOPURAZUM 90, pak Vám částka 30, 60 nebo 90 Kč bude odečtena automaticky každý měsíc.
Více na www.darcovskasms.cz

DMS banner