O Matějovi

Jak jsme společně pomohli

Matějovi jsme zaplatili osobní asistence, zdravotní potřeby - odsávačky, pinzety, tampony, masitčky, stříkačky.

Příběh o Matějovi

Osmiletý Matěj Kocián má po běžné operaci mandlí poškozený mozek. Jeho rodiče se soudí s nemocnicí.

Tříapůlletý Matěj šel v dubnu 2010 na operaci krčních mandlí, o pár dní později ale musel být znovu operován kvůli krvácení. Po druhé operaci byl podle slov anestezioložky jeho stav stabilizovaný, opakované krvácení ale nakonec způsobilo zástavu srdce, která Matějovi poškodila mozek.

Po operaci přitom skončil na normálním pokoj dětského oddělení ORL. "Matěj nebyl po operaci umístěn na jednotce intenzivní péče, ale na běžném pokoji, kde navíc nefungovala tísňová signalizace," uvedl už dříve důvody,
proč se s nemocnicí soudí, Matějův otec Vítek Kocián.

Po událostech z května 2010 rozhodlo vedení nemocnice o tom, že pacienti budou v podobných případech přesouváni na jednotku intenzivní péče. Na oddělení také přibylo signalizační zařízení, které v pokojích dříve chybělo, přestože na něj byly připravené zvonky.

O Matěje se v současné době starají najaté pečovatelky. "Za péči musíme každý měsíc doplácet 45 tisíc korun, které nám pojišťovna nedá," uvedl Matějův otec.

Kromě snahy získat dvacetimilionové odškodnění od nemocnice si tak Kociánovi založili dárcovský web, kde lidé mohou přispět.

o matejovi uvod
2-BOR49ff54_Matsek_6let
1-img-v5