O Natálce

Jak jsme pomohli

MODRÝ HROCH Natálce zakoupil speciální sedací vak do kočárku, který zabezpečuje kompaktní a stabilnější oporu celého těla. Kopíruje do detailu tvar těla a tím dochází k uvolnění spasmu a relaxaci.

Příběh o Natálce

"Naše situace je taková, že v půlce srpna se nám narodí třetí holčička a museli jsme proto koupit “obyčejný” sourozenecký kočárek TFK bez přizpůsobení pro handicapované děti, abych mohla fungovat s oběmi holčičkami při přejezdech na rehabilitace, k doktorům a také od září naše Natálka nastupuje do liberecké Jedličkovy školky, což bude znamenat o to více přejíždění podle jejích potřeb. Natálka je ale ležáček, neudrží ani hlavičku ve svých 3 letech, je velmi těžce handicapovaná, mozek se jí zastavil ve vývoji už ve 20.tt kvůli prodělanému cytomegaloviru (mononukleóze) v těhotenství, který bohužel nebyl odhalený a tak Natálce zůstal mozek od té doby stejný, má mikrocefalii, hladký mozek, spousta toho chybí, rozvinula se epilepsie, má silnou spasticitu, dystonii a kvadruparézu. Také špatně vidí a slyší, ale i přesto je neskutečně usměvavá a veselá holčička a my bychom si moc přáli, aby v kočárku mohla okoukávat svou mladší sestřičku a snažit se od ní učit. Máme tam i speciální korbičku, která se předělá na sportovní variantu a holčičky časem budou moct jezdit obličeji proti sobě a to lépe se vzájemně sledovat a hrát si spolu i v kočárku ❤️

 Díky naší úžasné fyzioterapeutce jsme měli možnost velký vakuový vak vyzkoušet na rehabilitacích a když k nám paní přijela domů na ozkoušení, bylo vidět, že Natálce vaky dělají strašně dobře, zbavují ji spasticity, trochu jí rozehřejou ztuhlé svaly a cítí díky nim hranice svého tělíčka, což potřebuje vzhledem k jejímu opožděnému vývoji, který doktoři odhadují tak na 3. měsíc mentálně i fyzicky. Po hodině co u nás paní s vaky byla, se Natálka krásně uvolnila, usmívala se, ručičkama házela do vzduchu, jako by ji vůbec netížily a byl to pro nás krásný pohled ❤️"

Rodiče Natálky

image3 (003).jpeg
image2 (003).jpeg
image1 (003).jpeg