O Pepíčkovi

Jak mužete pomoci

Ortézy Pohlig. by Pepíčkovi dopomohly ke správným pohybovým vzorcům při chůzi i sezení. Ortézy jsou velmi finančně nákladné, ale je to jediná cesta, jak by se Pepíček mohl rozchodit a zlepšit v chůzi.  

Pojišťovny tyto ortézy bohužel nehradí.

Finanční příspěvky na podporu Pepíčka můžete zasílat na náš sbírkový účet ČSOB, č. účtu 225156890/0300 Heslo: PEPÍČEK, variabilní symbol: 2021

Příběh o Pepíčkovi

Pepíček se narodil ve 34. týdnu a kvůli počínající infekci a apnoickým pauzám musel zůstat v inkubátoru.

Po propuštění domů začal cvičit Bobath concept, ale motoricky se nelepšil, a proto byl poslán v sedmém měsíci do neurologické ambulance. Následně prodělal Pepíček v nemocnici dva epileptické záchvaty a magnetická rezonance bohužel potvrdila diagnózu Westův syndrom. Jedná se o epileptické onemocnění způsobující poškození mozku a narušení mentálního vývoje. Navíc byla zjištěna hypotonie a zraková vada, kdy mozek nedokáže zpracovat určité vjemy. Celkově je jeho psychomotorický vývoj opožděn a Pepíček je na úrovni dítěte kolem 1 roku věku. 

Pepíček je sledován odbornými lékaři, pravidelně jezdíme ambulantně cvičit do ARCADA NeuroMedical Center v Hranicích, jednou týdně docházíme na hipoterapii do centra PIAFA ve Vyškově, dojíždíme také na ergoterapii a logopedii.

V současné době Pepíček navštěvuje druhým rokem speciální mateřskou školku a díky pravidelným rehabilitacím, jak ve školce, tak i v Arcada Centru, je stabilnější v trupu a zvládne udělat pár krůčků za ruce. Na podporu jeho chůze mu byly doporučeny speciální rakouské ortézy Pohlig.

Pepíček
Pepíček
Pepíček