O Radimkovi

o radimkovi uvod
o radimkovi uvod

Sedmiletý Radimek má velmi vzácné progresivní neurodegenerativní onemocnění NCL 2. Do tří let probíhal jeho vývoj úplně v pořádku a měl jen menší problémy s řečí.

Postupně však začal padat a byla zjištěna diagnóza opožděného psychomotorického vývoje. Z normální školy přestoupil Radimek do speciální školy a objevil se také první velký epileptický záchvat.  Ze začátku byla léčba úspěšná, začal mluvit v souslovích a sám běhat. Postupně se jeho stav opět začal zhoršovat a nakonec mu byla provedena biopsie kůže. V 5 letech Radimkovi lékaři stanovili progresivní neurodegenerativní onemocnění, které je zatím neléčitelné a velmi agresivní. Přestal chodit, vrátil se na kolena a v dnešní době už sám ani nesedí. Postupně zapomněl všechna slova, která používal, špatně vidí, rozeznává jen světlo a tmu. Na podzim roku 2018 prodělal zánět průdušek, další virózy a nakonec i zápal plic, což vedlo ke zhoršení jeho stavu. Koncem loňského roku Radimkovi voperovali PEG na umělou výživu…

„Radimek je velký bojovník a my jsme vděční za každý jeho úsměv…“ maminka

Nadační fond Modrý hroch se na základě doporučení lékařů, fyzioterapeuta a rodičů rozhodl zakoupit elektrickou polohovací postel BURMEIER v ceně 21 990 Kč, která by měla ulehčit domácí péči nemocného Radimka.

Děkujeme společnosti Hanon Systems Autopal s.r.o. za dlouholetou podporu Nadačního fondu Modrý hroch.

1352060_o_1
1-1352058_o_4

Pomoci mužete také odesláním DÁRCOVSKÉ SMS ve tvaru, který si sami zvolíte:
DMS STOPURAZUM 30, DMS STOPURAZUM 60, DMS STOPURAZUM 90
na číslo 87 777. Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč.

Pokud pošlete DMS ve tvaru DMS TRV STOPURAZUM 30, DMS TRV STOPURAZUM 60,
DMS TRV STOPURAZUM 90, pak Vám částka 30, 60 nebo 90 Kč bude odečtena automaticky každý měsíc.
Více na www.darcovskasms.cz

DMS banner