O Radimkovi

Jak jsme společně pomohli

Nadační fond Modrý hroch se na základě doporučení lékařů, fyzioterapeuta a rodičů rozhodl zakoupit elektrickou polohovací postel BURMEIER v ceně 21 990 Kč, která by měla ulehčit domácí péči nemocného Radimka. Děkujeme společnosti Hanon Systems Autopal s.r.o. za dlouholetou podporu Nadačního fondu Modrý hroch.

Příběh o Radimkovi

Sedmiletý Radimek má velmi vzácné progresivní neurodegenerativní onemocnění NCL 2. Do tří let probíhal jeho vývoj úplně v pořádku a měl jen menší problémy s řečí.

Postupně však začal padat a byla zjištěna diagnóza opožděného psychomotorického vývoje. Z normální školy přestoupil Radimek do speciální školy a objevil se také první velký epileptický záchvat. 

Ze začátku byla léčba úspěšná, začal mluvit v souslovích a sám běhat. Postupně se jeho stav opět začal zhoršovat a nakonec mu byla provedena biopsie kůže. V 5 letech Radimkovi lékaři stanovili progresivní neurodegenerativní onemocnění, které je zatím neléčitelné a velmi agresivní. Přestal chodit, vrátil se na kolena a v dnešní době už sám ani nesedí. Postupně zapomněl všechna slova, která používal, špatně vidí, rozeznává jen světlo a tmu. Na podzim roku 2018 prodělal zánět průdušek, další virózy a nakonec i zápal plic, což vedlo ke zhoršení jeho stavu. Koncem loňského roku Radimkovi voperovali PEG na umělou výživu…

„Radimek je velký bojovník a my jsme vděční za každý jeho úsměv…“ maminka

Děkujeme společnosti Hanon Systems Autopal s.r.o. za dlouholetou podporu Nadačního fondu Modrý hroch.

1-1352058_o_4
o radimkovi uvod
1352060_o_1