O Sabině

Jak jsme společně pomohli

Sabině jsme zaplatili Stimulační rukavice SaeboStim MD-SM,
Rukavice SaeboGlove MD-SM.

Příběh o Sabině

Sabina (17) byla a je normální holka. V roce 2015 ukončila 9 letou školní docházku a chystala se na další studia. Sport ji nikdy moc nebavil. Její záliby byli a stále jsou koně a tanec.

Vše se změnilo jednoho prázdninového dne cestou ke koním. Kde trávila většinu volného času. Kolem 16 hodiny měla náhlou poruchu vědomí. Naštěstí s ní šla kamarádka Jitka, která byla pohotová a zavolala sanitku. Po převozu do Třebíčské nemocnice, kde bylo provedeno CT hlavy, bylo zjištěno, že má cévní mozkovou příhodu. Nastal boj s časem.

Byla okamžitě letecky převezena do FN Brno k provedení mechanické trombolýzy, která však nebyla úspěšná. Pro otok mozku musela být provedena dekompresní kraniektomie a operační tracheostomie. Po tomto složitém zákroku byla 5 dní v umělém spánku, kdy se čekalo na ústup otoku. 6. den byla probuzena a lékaři nám oznámili, že má ochrnutou pravou stranu těla.

Po převozu z FN na dětské oddělení v Brně (Černé pole). Na tomto oddělení začala rehabilitace, logopedie a ošetřovatelská péče. Po cca 2 měsících byla Sabina převezena do Luží, kde následovala další dlouhodobá rehabilitace a logopedie. Učila se znovu chodit a mluvit, psát i číst. Vše opravdu od začátku jako u malého dítěte.

Po propuštění do domácí péče následoval rok plný cvičení a učení všeho co Sabča zapomněla aby se mohla vrátit do normálního života. I když to sice není jako dříve, tak díky každodennímu cvičení se stále zlepšuje.