CHARITY GOLF TOUR MODRÝ HROCH 2009 - Slavkov

Závěrečný třetí turnaj charitativní golfové tour na pomoc zraněným dětem proběhl v polovině října na hřišti Austerlitz Golf Resort ve Slavkově u Brna.  I přes mrazivé počasí byla mezi hráči vidět spokojenost a radost ze hry. Snad jen golfová akademie ve Slavkově přivítala vzhledem k nízkým teplotám méně účastníků než obvykle, přesto i tam bylo vidět úžasné výkony dospělých i dětí. Ceny hráčům i účastníkům golfové akademie tentokrát předávali místo Ondřeje Banka, který již odjel na první závod Světového poháru, jeho rodiče společně se zástupci nadačního fondu. V rámci celé tour byli vyhlášeni také vítězové všech tří turnajů z jednotlivých kategorií.
Zajímavostí tohoto ročníku byla dražba závodního lyžařského dresu Ondřeje Banka, který měl na sobě při tréninku v rámci Světového poháru  v Kitzbuhelu na Hannenkammu, kde utrpěl závažná zranění. Po skončení závěrečného turnaje ve Slavkově byl dres vydražen za skvělé atmosféry panem Stanislavem Dolečkem za úžasnou částku 28 000 Kč.
Finanční výtěžek věnovaný dětské traumatologii FN Brno činil v letošním roce téměř 800 000 Kč a po dohodě s vedením Kliniky dětské, chirurgie, ortopedie a traumatologie FN Brno byly zakoupeny monitory vitálních funkcí a nová polohovací lůžka. Část finančních prostředků budou použita na rekostrukci herny pro děti.
Charitativní golfovou tour podpořilo v tomto roce finančním darem celkem 16 společností a 7 jednotlivců, věcnou pomocí přispělo 23 firem a společností.
Generálními partnery CHARITY GOLF TOUR MODRÝ HROCH 2009 se stala golfová hřiště Sokrates Golf & Country Club, Prosper Golf Resort Čeladná a Austerlitz Golf Resort.